Kategoriler: Etkinlik, Teknoloji Emrah Uslu | 31.03.2015 21:20

25 Mart 2015 tarihinde bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirilen "Dünden Yarına Türkiye Paneli’ne teknoloji ve iletişim alanında meydana gelen gelişmeler hakkında konuşmacı olarak katıldım. 

Nedir bu arka arkaya Doğa Koleji seminerleri diye düşünen varsa açıklayayım : Bir seminerde tanıştığımız başka bir Doğa Koleji kampüsünün öğretmeni aracılığıyla, bir sonraki semineri planlayarak devam ediyor seri :)

Panelin davetiye ve bir hatıra fotoğrafını paylaşıyorum.

Doğa koleji öğrencileri, yarının Türkiye’sini bugünden görüyor, tartışıyor, geleceğe ışık tutuyor…

  

Kategoriler: Etkinlik Emrah Uslu | 09.03.2015 00:11

15 Ocak 2015 tarihinde Halkalı kampüsünde gerçekleşen Doğa Koleji'nin geleneksel hale gelen deney proje yarışması Deney Vision Ödül Töreni'ne jüri olarak katıldım. TCM | Teknoloji Çözümleri Merkezi olarak geçen sene olduğu gibi bu sene de yarışmanın mobil web sitesi ve Windows app'lerini geliştirdik ve sponsor olarak yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüller verdik. TCM ortaklarından Bülent Sözge, DJ Muzo, Microsoft Türkiye'den Alper Şahin, NTV Haber Müdürü Esengül Yükseldi gibi renkli jüri üyeleri ile keyifli bir yarım gün geçirdik. Desteklediğim proje, kategorisinde ikinci oldu ve şansa onun ödülünü ben verdim (:


JÜRİ RÖPORTAJI

ÖDÜL TÖRENİ KONUŞMASI

 

TEŞEKKÜR PLAKETİ

Kategoriler: Etkinlik, Windows 10 Emrah Uslu | 08.03.2015 23:02

25 Şubat 2015 tarihinde İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Kulübü'nün düzenlediği Tech Days bünyesinde Windows 10 konulu bir sunum yaptım. Henüz Technical Preview versiyonunda olan Windows 10 işletim sistemi ile gelen yeniliklerden bahsettiğimiz seminerin sunumunu bu linkten indirebilirsiniz.