Kategoriler: Etkinlik, Windows 10 Emrah Uslu | 25.11.2015 09:46

Merhabalar,

25 Kasım 2015 tarihinde Deniz Müzesi'nde (İstanbul Beşiktaş) Microsoft Türkiye tarafından gerçekleştirilen Windows 10 Geliştirici Etkinliğinde yaptığım Canlı Kutucuklar ve Bildirimler (Live Tile and Notifications) sunumuna bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Demoyu gerçekleştirmek için gerekli yönlendirmelere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Demoda kullanılan görsel asset'lere buradan ulaşabilirsiniz.

Demoda kullanılan kod parçalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Demoda yaptığım projeye buradan ulaşabilirsiniz.

Etkinlik sonrası Microsoft Blog'da yer alan habere şuradan erişebilirsiniz.

 

Kategoriler: Etkinlik, Windows 10 Emrah Uslu | 24.11.2015 15:29

Merhaba arkadaşlar,

25 Kasım 2015 Çarşamba tarihinde Deniz Müzesi'nde Microsoft organizasyonunda Windows 10 Hands-On Lab etkinliği gerçekleştirilecek. Henüz Windows 10 ile native uygulama geliştirmeye başlamamış ya da yolun başında olanları hedefleyen bu organizasyonda 14:30-15:20 saatleri arasında Canlı Kutucuklar ve Bildirimler ve Uygulamalı Lab başlığı ile uygulamalı bir sunum yapacağım.

Daha detaylı bilgiye şu MSDN Blog yazısından ulaşabilirsiniz : http://blog.microsoft.com.tr/?p=31621

Kategoriler: Etkinlik, Teknoloji Emrah Uslu | 21.11.2015 16:14

Merhaba arkadaşlar,

21 Kasım 2015 tarihinde Kartal Doğa Koleji'nde ve 5 Aralık 2015 tarihinde Cevizlibağ Doğa Kolej'nde gerçekleştirmiş olduğumuz seminerin sunumunu şu linkten indirebilirsiniz.

Seminerin ilk bölümünde teknoloji ve yazılım sektörü ile alakalı sohbet ederek erken yol almanın öneminden, bugünün teknolojilerinden bahsettik. Seminerin ikinci bölümünde ise Doğa Koleji bünyesinde 4 yıldır düzenlenen Deney Vision yarışmasına bu yıl eklediğimiz yazılım kategorisinde nasıl projeler geliştirilebileceği ile ilgili konuştuk. Bu kategorinin ilk senesine özel olarak sadece 2 tane araçla geliştirilen projeleri yarışmaya kabul ediyoruz. Biri Code.org, diğeri ise Scratch. Her iki araç da yazılıma yeni başlayanlar için görsel yönlendirmelerle kolayca ilerlenmesini sağlayan; ancak daha tecrübeliler için de yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri bir programlama ortamı sunuyor. Önümüzdeki senenin yarışmasında yazılım platform alternatiflerini daha da genişletmeyi düşünüyoruz; ancak bunun için öncelikle bu senenin sonuçlarını görmek gerekiyor.

Doğa Koleji web sitesindeki ilgili habere şu linkten ulaşmak mümkün.

Deney Vision yarışma web sitesindeki habere şu linkten ulaşmak mümkün.

Cevizlibağ seminerinden bir kaç tane fotoğraf ekliyorum :