Kategoriler: Etkinlik Emrah Uslu | 28.02.2016 18:37

14 Ocak 2016 tarihinde Acıbadem Kampüsü'nde gerçekleşen Doğa Koleji'nin geleneksel deney proje yarışması Deney Vision Ödül Töreni'ne jüri olarak katıldım. TCM | Teknoloji Çözümleri Merkezi olarak son 3 yıl olduğu gibi bu sene de yarışmanın mobil web sitesi ve Windows app'lerini geliştirdik ve sponsor olarak yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüller verdik. TCM yazılım proje yöneticilerinden Emre Büyükkürkçü, Bilgi Üniversitesi öğretim görevlileri ve çeşitli sektörlerden yöneticilerden oluşan jüri üyeleri ile keyifli bir yarım gün geçirdik. Desteklediğim proje, kategorisinde yine ikinci oldu (geçen yıl da durum aynıydı :)

Ayrıca bu sene yarışmaya yazılım kategorisinden de projelerin başvurulmasını sağladık. Bunun için Emre Büyükkürkçü ile birlikte yazılımla ilgilenen 200 öğrenciye Code.org ve Scratch ile nasıl kod yazılır seminerleri yaptık.

Ödül töreninin haberine şu linkten ulaşabilirsiniz.

Ödül töreninin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Eğer benim konuşmamın olduğu saniyeden başlamak isterseniz, buradan buyrun

Jüri röportajımı bu linkten izleyebilirsiniz.

ÖDÜL TÖRENİ VİDEOSU

 

Kategoriler: Windows 10 Emrah Uslu | 24.02.2016 15:36

Merhabalar,

TCM olarak geliştirdiğimiz ve 3 ana mobil platformda da çalışan saha satış projesi TCM SFA (Sales Force Automation), geçtiğimiz günlerde MSDN bloğunda "DX Spotlight" yazı dizisi altında tanıtıldı. Detaylara şu linkten ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Etkinlik, Windows 10 Emrah Uslu | 24.02.2016 15:17

Merhabalar,

25 Kasım 2015 tarihinde .Microsoft Türkiye organizasyonu ile İstanbul Deniz Müzesi'nde Windows 10 teknik lansmanı ve yazılım geliştirici kampı gerçekleştirildi. Windows 10 ve Visual Studio 2015 yüklü bilgisayarıyla toplam 190 kişinin yer aldığı etkinlikte gerçekleştirdiğim "Live Tile & Notifications - Lab" sunum videosunu Channel 9 üzerinden izleyebilirsiniz.